Sumár za 10.7. – 15.7.2023

V záverečnom týždni maľovania sa dokončovali už len drobné detaily, opravovali sa malé nedokonalosti a dokončili sa definitívne sochy. V utorok sa definitívne odstránilo lešenie z kostola. Po odstránení lešenia prebehla farská brigáda, na ktorú prišlo s upratovaním pomôcť viacero farníkov a farníčok. V ďalšej časti týždňa sa na svoje miesto postupne vrátili všetky sochy z bočných stĺpov, bočný oltár a obraz Svätej rodiny, očistil sa predný luster a na predné steny sa zavesili bočné svetlá. Na miesto sa vrátili definitívne aj radiátory. Zavesil sa aj obraz Piety, ktorý sa vrátil do bočnej kaplnky. Konečné upratovanie bolo v sobotu, kedy sa dočistili zvyšné časti kostola. Na svoje miesta sa dali už aj koberce, obrusy a podsedáky z lavíc, vďaka ktorým sa bude od nedele sedieť znova o niečo pohodlnejšie. Výsledok po ukončení prác môžete vidieť v priloženej fotogalérii.

HIC DOMUS DEI ET PORTA COELI – TOTO JE DOM BOŽÍ A BRÁNA DO NEBA. Toto môžeme vždy povedať o každom kostole aj o tom našom. Ďakujeme zo srdca všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli, aby sa dielo maľovania nášho kostola dokončilo do tej podoby, ktorú môžeme teraz vidieť. Pán farár ďakuje, že každý podľa svojich možností prispel a podal ruku k dielu.  Taktiež veľké ďakujem patrí všetkým ženám a mužom, ktorí často upratovali kostol, aby sa mohli sláviť sv. omše. Nech každému Boh oplatí Vašu námahu a obety.

Staršie články k téme:

Priebeh 12. a 13. týždňa maľovania kostola

Priebeh 10. a 11. týždňa maľovania kostola

Priebeh 9. týždňa maľovania kostola

Priebeh 8. týždňa maľovania kostola

Priebeh 7. týždňa maľovania kostola

Priebeh 6. týždňa maľovania kostola

Priebeh 5. týždňa maľovania kostola

Priebeh 4. týždňa maľovania kostola

Priebeh 3. týždňa maľovania kostola

Priebeh 2. týždňa maľovania kostola

Priebeh 1. týždňa maľovania kostola