Všemohúci a večný Bože, svätého biskupa Martina si vyvolil za pastiera svojich veriacich a dal si nám ho za nebeského patróna miestnej Spišskej cirkvi.

Na jeho príhovor milosrdne zhliadni na našu diecézu: na nášho otca biskupa Štefana, všetkých kňazov, diakonov, seminaristov a zasvätené osoby i na celý Boží ľud a požehnaj nás, aby sme ustavične pociťovali jeho mocnú ochranu.

Nech nás tento obdivuhodný muž vynikajúcej viery, veľ- kej nábožnosti a plný milosrdenstva i ľudskosti, ktorý „mal oči i ruky ustavične pozdvihnuté k nebu a jeho nezlomný duch neustával v modlitbe“, inšpiruje horlivejšie sa usilovať o svätosť života a o upevnenie jednoty kresťanského spoločenstva.

Pomáhaj nám podľa jeho príkladu pracovať pre dobro každého človeka a pri obrane jeho dôstojnosti, a slúžiť Kristovi v jeho Cirkvi s nerozdeleným srdcom, podľa jeho slov: „Pane, ak som ešte potrebný tvojmu ľudu, neodmietam pracovať. Nech sa stane tvoja vôľa.“ Prosíme ťa o to skrze Krista, nášho Pána. Amen.