V nedeľu 17.6.2018 sa vo farnosti udiala slávnostná svätá omša, počas ktorej bol posvätený farský erb a farská zástava. Farnosť tak získala oficiálnu podobu symbolov. Doteraz sa oficiálne symboly farnosti nepoužívali, prípadne nimi bol nesprávne označovaný erb rodu Palugyay z Palúdzky. Keďže však tento rod inicioval v stredoveku výstavbu kostolov v Palúdzke a Bodiciach a biskup Imrich Palugyay dal vybudovať aj súčasný kostol sv. Jána apoštola a evanjelistu v Palúdzke, aj oficiálna podoba symbolov farnosti sa vzťahuje na ich rodový symbol.

Pre upresnenie však treba povedať, že práve rodový erb tohto zemianskeho rodu z Palúdzky a Bodíc sa viaže práve na patrónov kostolov. Erb má v štíte v hornej polovici zlatého orla so striebornými perami na krídlách. Orol, ktorý sa tu nachádza zastupuje symbol sv. Jána apoštola a evanjelistu, ktorému je tento symbol pripisovaný pre vysoký duchovný rozmer jeho evanjelia. V spodnej časti sa nachádza zlatá osemcípa hviezda v červenom pozadí, čo je symbol sv. Ladislava, patróna kostola v Bodiciach. Rovnaké symboly používa aj rodový erb Palugyay, ten má však odlišnú farebnosť. Posledným odlišovacím symbolom je klasický symbol označujúci cirkevné erby farností alebo kňazov – čierny kňazský klobúk. Základ zástavy je rovnaký ako erb.