Dňa 27.12.2023 sa v našej farnosti konala odpustová slávnosť pri príležitosti sviatku sv. Jána apoštola a evanjelistu, patróna farnosti a kostola v Palúdzke. Hlavným celebrantom slávnosti bol mikulášsky rodák Silvester Michal Poliak OFM, brat františkán z Nových Zámkov, kde pôsobí aj ako nemocničný kaplán. Známy je tiež svojou pastoračnou prácou s nepočujúcimi a pre nás je známy aj z televízie a tiež z predchádzajúcich slávení v našej farnosti. Už v úvode svätej omše sme sa navyše dozvedeli, že br. Silvester má našu farnosť vo svojom srdci aj z iného dôvodu – práve v kostole sv. Jána apoštola prijal sviatosť krstu, keďže aj jeho mama bola našou farníčkou a v mladosti náš kostol navštevoval. Okrem neho, ako hlavného celebranta, sa sv. omše priamo zúčastnil aj vdp. Michal Pásztor, farský administrátor z Liptovských Matiašoviec. V homílii br. Silvester stručne zhrnul životopis sv. Jána a bližšie vysvetlil dôležitosť jeho voľby nasledovať Krista, ktorá by mala byť životnou motiváciou aj každého z nás. V závere tiež pripomenul krásu interiéru nášho obnoveného kostola, ktorá však nesmie ostať jedinou a je nutné, aby sme budovali krásu najmä vo svojich srdciach a nezanevreli na farnosť a predovšetkým na Boha a naďalej sa mu chodili pravidelne klaňať do nášho chrámu, ktorý okrášľuje najmä prítomnosť zbožného veriaceho ľudu.