Deň Čas Liturgický kalendár Úmysel Očakávame

+ Rudolf, Matej a Eva
Utorok 26.9. 18:00

Utorok 25. týždňa v Cezročnom období

za obrátenie detí a vnúčat po sv. omši stretnutie hospodárskej rady farnosti
Streda 27.9. 7:00 Svätého Vincenta de Paul, kňaza

spomienka

poďakovanie za Božiu pomoc
Štvrtok 28.9. 18:00 Štvrtok 25. týždňa v Cezročnom období + rodičia Deganovi adorácia od 17:30
Piatok 29.9. 18:00 Svätých Michala, Gabriela a Rafaela, archanjelov

sviatok

poďakovanie za 25 rokov manželstva
Sobota 30.9. 8:00

Svätého Hieronyma, kňaza a učiteľa Cirkvi

spomienka

+ Ondrej
Nedeľa 1.10. 7:00

25. nedeľa v Cezročnom období za veriacich

Bodice: na úmysel

za zdravie pre rodinu Dušana

Ružencová pobožnosť o 14:00
  • úmysly sv. omší na mesiac október budem zapisovať v pondelok po sv. omši.
  • v utorok po sv. omši bude vo fare stretnutie Hospodárskej rady farnosti.
  • Bohuznáme na krížovú cestu darovali 100 a 100 €. Pán Boh zaplať.
  • dnes je zbierka na kostol. Vopred Pán Boh zaplať všetkým darcom.
  • o upratovanie kostola prosím rodiny Hunanovú, Adamčiakovú M., Slukovú a Jurisovú. Upratovanie bude v sobotu. Pán Boh zaplať za službu.
  • sviatosť manželstva chcú prijať: Juraj Fiderák, syn rodičov Miroslava a Jany r. Červeňovej, nar. v Liptovskom Mikuláši a bývajúci v Palúdzke a Dominika Kramerová, dcéra rodičov Mariana a Hany r. Sušánkovej, nar. v Michalovciach a bývajúca v Palúdzke. Ohlasujú sa 1 a 2 krát.
  • Pozývame všetkých ľudí dobrej vôle zo Spišskej diecézy, ale aj z iných diecéz, zapojiť sa do duchovnej prípravy pred biskupskou vysviackou menovaného spišského diecézneho biskupa Mons. Františka Trstenského. Po takmer troch rokoch modlitieb chceme takto Pánu Bohu poďakovať za dar nového biskupa a už teraz ho sprevádzať modlitbami a obetami. V rámci mesačnej duchovnej prípravy vás pozývame vytvoriť duchovnú kyticu pre nášho nového diecézneho biskupa a odovzdať mu ju duchovne, alebo aj prostredníctvom informácie, ktorú môžete poslať na emailovú adresu podujatia@kapitula.sk Duchovná kytica môže obsahovať rôzne modlitby a obety, ktoré dennodenne prinášate. Môžete ju vytvoriť aj v rámci svojich spoločenstiev a farností. Deväť dní pred biskupskou vysviackou sa spojíme v modlitbe novény, ktorá bude zverejnená na webe a sociálnych sieťach Spišskej diecézy. Menovaný biskup Mons. František Trstenský prijme biskupskú vysviacku v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule v sobotu dňa 21. októbra 2023 o 10.00 hod.