Pri oprave veže sa na jej vrchole v guli pod krížom našiel Schematismus cleri dioecesis Scepusiensis 1913 (Schematizmus Spišskej diecézy). Jedná sa pravdepodobne o posledný predvojnový ročník spišského schematizmu. Nateraz nie je celkom jasné, kedy presne sa tam dostal (ďalší bol s určitosťou vydaný v roku 1916). Je možné, že k tomu došlo v období, keď bol z veže odstránený pôvodný zvon a odovzdaný pre potreby armády. Na schematizme je viditeľne podpísaný Ignác Omaisz, farár vo farnosti Bodice v rokoch 1901-1927.

Tri nové zvony pre Palúdzku a Bodice boli po 1. svetovej vojne dňa 2. septembra 1928 posvätené za prítomnosti Andreja Hlinku. Sú venované cti Patrónky Slovenska, sv. Cyrila a Metoda a sv. Pavla. V Bodiciach sa nachádza práve zvon sv. Pavla. Veža kostola v Bodiciach bola postavená v roku 1854 a neskôr v roku 1890 neogoticky upravená. Vo veži by sa mal rovnako nachádzať ešte jeden zvon z roku 1476.

Viac o schematizmoch Spišskej diecézy si môžete prečítať v časopise Inštitútu cirkevných dejín Teologickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku s názvom Notitiae historiae ecclesiasticae. Schematizmom sa venovalo číslo 1 z roku 2021.

Zoznam použitej literatúry:

Güntherová, A. a kol.: Súpis pamiatok na Slovensku 1. Obzor, Bratislava 1967

Katolícky ostrovček v mori protestantskom, Slovák, vydanie z 4.9.1928, strana 2, Bratislava, 1928

Škvarek A.: Schematizmy Spišskej diecézy, Notitiæ historiæ ecclesiasticæ, Verbum – vydavateľstvo KU Ružomberok, ročník 10, číslo 1, 2021